VJ1206Y332MXLAT5Z
Mfr.Part #
VJ1206Y332MXLAT5Z
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
Series :
VJ HVArc Guard™
Temperature Characteristics Code :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Height :
1.7mm
Voltage - Rated DC :
630V
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
1.7018mm