VJ1206Y332MXBMT
Mfr.Part #
VJ1206Y332MXBMT
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
3300pF
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ1206Y332MXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y332MXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 3300pF