VJ1206Y332MXAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y332MXAAT
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Dielectric :
Capacitance :
3300pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
VJ1206Y332MXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y332MXAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 3300pF