VJ1206Y332JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y332JBGAT4X
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1206
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness :
1.7018mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Width :
1.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
3300pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Length :
3.35mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Pbfree Code :
yes
Height :
1.7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
VJ OMD
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
1kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm