VJ1206Y331MXLAT5Z
Mfr.Part #
VJ1206Y331MXLAT5Z
Description
CAP CER 330PF 630V X7R 1206
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Height :
1.7mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thickness :
1.7018mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
630V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
VJ HVArc Guard™
Feature :
High Voltage
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±20%
Temperature Characteristics Code :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
330pF
Length :
3.2mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y331MXLAT5Z
Vishay / Vitramon VJ1206Y331MXLAT5Z
VJ HVArc Guard™ 330pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y331MXLAT5Z Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 630V, it is capable of operating.
VJ1206Y331MXLAT5Z Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V