VJ1206Y331MXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y331MXJPW1BC
Description
CAP CER 330PF 16V X7R 1206
Width :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Tantalum
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Weight :
16.187578mg
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
16V
Case Code (Imperial) :
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
X7R
Depth :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206Y331MXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 330pF