VJ1206Y331MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y331MXBCW1BC
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Height :
1.9mm
Capacitance :
330pF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dielectric :
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ
Tolerance :
±20%
Vishay / Vitramon VJ1206Y331MXBCW1BC
VJ 330pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)