VJ1206Y331MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y331MXACW1BC
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 1206
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Height :
1.9mm
Capacitance :
330pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Dielectric :
X7R
Width :
1.6mm
Dielectric Material :
Tantalum
Vishay / Vitramon VJ1206Y331MXACW1BC
VJ 330pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)