VJ1206Y331JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y331JBRAT4X
Description
CAP CER 330PF 1.5KV X7R 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
330pF
Thickness :
1.7018mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Width :
1.6002mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Length :
3.3528mm
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y331JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y331JBRAT4X
VJ OMD 330pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y331JBRAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ1206Y331JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm