VJ1206Y274KXJAC
Mfr.Part #
VJ1206Y274KXJAC
Description
CAP CER 0.27UF 16V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.27μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y274KXJAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y274KXJAC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.27muF