VJ1206Y273MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y273MXBCW1BC
Description
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Published :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
X7R
Case Code (Imperial) :
Dielectric Material :
Tantalum
Height :
1.9mm
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Vishay / Vitramon VJ1206Y273MXBCW1BC
VJ 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)