VJ1206Y273KXXMC
Mfr.Part #
VJ1206Y273KXXMC
Description
CAP CER 0.027UF 25V X7R 1206
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.027μF
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ1206Y273KXXMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y273KXXMC
VJ 0.027μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)