VJ1206Y273KXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y273KXBMC
Description
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.027μF
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y273KXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y273KXBMC
VJ 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)