VJ1206Y273JXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y273JXAMP
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1206
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.027μF
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y273JXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y273JXAMP
VJ 0.027μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)