VJ1206Y273JXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y273JXAAP
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1206
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.027μF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206Y273JXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y273JXAAP
VJ 0.027μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)