VJ1206Y272MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y272MXBCW1BC
Description
CAP CER 2700PF 100V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Dielectric :
X7R
Height :
1.9mm
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Surface Mount, MLCC
Vishay / Vitramon VJ1206Y272MXBCW1BC
VJ 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)