VJ1206Y272MXAMT
Mfr.Part #
VJ1206Y272MXAMT
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 1206
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
2700pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y272MXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y272MXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 2700pF