VJ1206Y272KXXMC
Mfr.Part #
VJ1206Y272KXXMC
Description
CAP CER 2700PF 25V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Dielectric :
X7R
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206Y272KXXMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y272KXXMC
VJ 2700pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)