VJ1206Y272KXAMR
Mfr.Part #
VJ1206Y272KXAMR
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2700pF
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y272KXAMR
Vishay / Vitramon VJ1206Y272KXAMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 2700pF