VJ1206Y272JXBAT
Mfr.Part #
VJ1206Y272JXBAT
Description
CAP CER 2700PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206Y272JXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y272JXBAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 2700pF