VJ1206Y224MXJMC
Mfr.Part #
VJ1206Y224MXJMC
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
X7R
Published :
Capacitance :
0.22µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
VJ1206Y224MXJMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y224MXJMC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.22muF