VJ1206Y224MXJAP
Mfr.Part #
VJ1206Y224MXJAP
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
16V
Datasheets
VJ1206Y224MXJAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y224MXJAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.22muF