VJ1206Y224KXJAP
Mfr.Part #
VJ1206Y224KXJAP
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.22µF
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Tolerance :
±10%
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
16V
Datasheets
VJ1206Y224KXJAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y224KXJAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.22muF