VJ1206Y224KXJAC
Mfr.Part #
VJ1206Y224KXJAC
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y224KXJAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y224KXJAC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.22muF