VJ1206Y224JXXMP
Mfr.Part #
VJ1206Y224JXXMP
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.22µF
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1206Y224JXXMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y224JXXMP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.22muF