VJ1206Y224JXXAC
Mfr.Part #
VJ1206Y224JXXAC
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Surface Mount, MLCC
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
VJ1206Y224JXXAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y224JXXAC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.22muF