VJ1206Y224JFXAT
Mfr.Part #
VJ1206Y224JFXAT
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y224JFXAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y224JFXAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.22muF