VJ1206Y223MXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y223MXXAP
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
1.6mm
Dielectric :
X7R
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
X7R
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y223MXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223MXXAP
VJ 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)