VJ1206Y223MXLAT5Z
Mfr.Part #
VJ1206Y223MXLAT5Z
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.2mm
Series :
VJ HVArc Guard™
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Case Code (Metric) :
Feature :
High Voltage
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
630V
Published :
HTS Code :
Capacitance :
0.022µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
1.7018mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
1.7mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±20%