VJ1206Y223MXCMP
Mfr.Part #
VJ1206Y223MXCMP
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.022µF
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
X7R
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1206Y223MXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223MXCMP
VJ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)