VJ1206Y223MXCAP
Mfr.Part #
VJ1206Y223MXCAP
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.022µF
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Dielectric :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ1206Y223MXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223MXCAP
VJ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)