VJ1206Y223MXBMP
Mfr.Part #
VJ1206Y223MXBMP
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.022µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
Datasheets
VJ1206Y223MXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223MXBMP
VJ 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)