VJ1206Y223MXBAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y223MXBAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
VJ
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y223MXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223MXBAP
VJ 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)