VJ1206Y223MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y223MXACW1BC
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
1.6mm
Depth :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay / Vitramon VJ1206Y223MXACW1BC
VJ 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)