VJ1206Y223KXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y223KXXAP
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y223KXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223KXXAP
VJ 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)