VJ1206Y223KXCMP
Mfr.Part #
VJ1206Y223KXCMP
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1206Y223KXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223KXCMP
VJ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)