VJ1206Y223KXCAC
Mfr.Part #
VJ1206Y223KXCAC
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.022µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Dielectric :
X7R
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.7mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y223KXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y223KXCAC
VJ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)