VJ1206Y223KXBMC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y223KXBMC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.022µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
VJ
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206Y223KXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y223KXBMC
VJ 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)