VJ1206Y223KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y223KXAAP
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
1206 (3216 Metric)
Published :
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y223KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223KXAAP
VJ 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)