VJ1206Y223KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y223KBBAT4X
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Thickness :
1.7018mm
Published :
Width :
1.6002mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Length :
3.3528mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1206Y223KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y223KBBAT4X
VJ OMD 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y223KBBAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
VJ1206Y223KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V