VJ1206Y223JXXMP
Mfr.Part #
VJ1206Y223JXXMP
Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.022µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y223JXXMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223JXXMP
VJ 0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)