VJ1206Y223JXJAP
Mfr.Part #
VJ1206Y223JXJAP
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Series :
VJ
Capacitance :
0.022µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
16V
Datasheets
VJ1206Y223JXJAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223JXJAP
VJ 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)