VJ1206Y223JXJAC
Mfr.Part #
VJ1206Y223JXJAC
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 1206
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
16V
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
16V
Mount :
Surface Mount
Published :
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y223JXJAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y223JXJAC
VJ 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)