VJ1206Y223JXCMP
Mfr.Part #
VJ1206Y223JXCMP
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
0.022µF
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y223JXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y223JXCMP
VJ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)