VJ1206Y223JNAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y223JNAAT
Description
CAP CER 0.022UF 50V 1206 EPOXY
Length :
3.2mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
JESD-609 Code :
e4
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.7mm
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
0.022µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Width :
1.6mm
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
VJ
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1206Y223JNAAT
VJ CERAMIC CAPACITOR 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.022muF