VJ1206Y223JEAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y223JEAAT
Description
CAP CER 0.022UF 50V 1206 EPOXY
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Feature :
Epoxy Mountable
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y223JEAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.022muF