VJ1206Y222MXEAP
Mfr.Part #
VJ1206Y222MXEAP
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
2200pF
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
VJ1206Y222MXEAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y222MXEAP
VJ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)