VJ1206Y222MXBAT
Mfr.Part #
VJ1206Y222MXBAT
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Capacitance :
2200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y222MXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y222MXBAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 2200pF