VJ1206Y222MXBAR
Mfr.Part #
VJ1206Y222MXBAR
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2200pF
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y222MXBAR
Vishay / Vitramon VJ1206Y222MXBAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 2200pF