VJ1206Y222MXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y222MXBAC
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y222MXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y222MXBAC
VJ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)